Antepfıstığı-Çikolatalı Truffles

Malzemeler;

  • 3 fincan süt içermeyen prim koyu çikolata cipsi (en az% 65 [PERCENT] kakao)
  • 1/2 fincan ağır krema, oda sıcaklığında
  • 1 çorba kaşığı artı 1 çay kaşığı. Maça toz
  • 1/3 su bardağı antep fıstığı, kabuk soyulmuş ve yiyecek işlemcisinde ince bir yemeğe püskürtüldü

Hazırlanışı;

1. Bir somun tepsisi ya da parşömen ile birlikte sığ bir kap koyun. Büyük bir tencerede, 2-3 su bardağı su ilave edin. Tencere üzerine bir ısıya dayanıklı cam veya paslanmaz çelik kase yerleştirin. Çukulata çikolata ve ağır krema ekleyin. Çikolata eriyinceye kadar spatula ile iyice karıştırın.

2. Kaseyi ısıdan çıkarın ve 1 Çorba kasede karıştırın. matcha. Çikolata karışımını sırlı bir tavaya veya kaba aktarın. Oda sıcaklığına soğumasını bekleyin. Katılaşmak için en az 90 dakika soğutun.

3. Küçük kavun baller veya dondurma kepçesi kullanarak, trüf karışımı ve kalıplarını ellerinizle 1 inçlik toplara koyun. (Karışım yapışkan hissederse avuçlarınızı hafifçe nemlendirin.) Ezilmiş antep fıstığı ile küçük bir kap koyun; Antep fıstığında makarna toplayın, fındıkları hafifçe yüzeye bastırın. İnce zararlı bir süzgeç veya elek kullanarak, toz 1 çay kaşığı ile boşaltılır. matcha.

Nefis Lezzetli Yemek Tarifleri

Nefislezzetliyemektarifleri.Com olarak yemek tariflerimizi paylaşıyoruz. Yöresel yemeklerden tatlılara, mezelerden turşulara, hamur harcı işlerinden et yemeklerine kadar çok geniş bir yelpazede, her damak keyfina uygun bulunabilecek lezzetlerle, sizlere hizmet veriyoruz. Her bir tarifi önce mutfağımızda yapıyor daha sonrasında tadarak ekliyoruz. Icra ettiğimız yemekleri tatmadan önce fotoğraflarını çekiyor, hatta bazı yemeklerin yapılışlarını da fotoğraflıyoruz. Böylece yapacağınız yemeğin iyi mi olacağını görür ve içiniz rahat olur. Yapılışının fotoğrafları bulunan tarifler hazırlarken sizlere büyük kolaylık sağlar. Tarifleri yazarken elimizden geldiğince açık ve anlaşılır yazmaya gayret ediyoruz. Buna karşın anlaşılmayan yerleri her bir tarifin sonucunda yer edinen “Yorum” kısmınde bizimle paylaşabilir, kısa sürede yanıt alabilirsiniz. Yorum kısmınde tarifleri geliştirecek önerilerde bulunabilir, farklı fikirler ile tatlı bir tartışma ortamı oluşturabilirsiniz. Sitenin kullanımını da oldukca kolay ve anlaşılabilir yapmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Nefislezzetliyemektarifleri.Com‘un 3. Seneninı doldurmaya yaklaşırken, yeni yüzümüz ve yeni çizgimizle sizlerle birlikteyiz. Bu yeni dönemde sizleri de aramızda görmekten onur duyuyoruz. Nefis leziz yemek tariflerii artık hepimizin. Bu yeni dönemde Nefis lezzetli yemek tarifleri’ne siz de üye olabilir, tariflerinizi ve mutfak tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Afiyet bal şeker olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

%d blogcu bunu beğendi: