Aşırı Alkol Tüketiminden Kaçının

Aşırı alkol tüketimi nin olumsuz sonuçları:

  • Kronik, aşırı alkol tüketimi önemli nedenidir karaciğer sirozu ABD’de
  • Karaciğer sirozu karında iç kanama, sıvı birikimi, kolay kanama ve morarma, kas israfı, zihinsel karışıklık , enfeksiyonlar ve ileri vakalarda, komada ve böbrek yetmezliğine neden olabilir .
  • Karaciğer sirozu yol açabilir karaciğer kanseri .
  • Alkol, ABD’deki otomobil kazalarından ölümlerin% 40-50’sini oluşturuyor
  • Alkol kullanımı ev kazaları, gelen yaralanma ve ölüm önemli bir nedenidir boğulma ve yanıklar .
Aşırı Alkol Tüketimi
Aşırı Alkol Tüketimi

 

Yorumlar ve öneriler (ipuçları):

Için birçok tedavi bulunmaktadır alkolizm . Ancak kurtarma için hayati ilk adım, bireyin bir sorun olduğunu itiraf etmesi ve alkolizm sorununa yönelik bir taahhütte bulunmasıdır. Alcoholics Anonymous tarafından öncülüğe getirilen 12 basamaklı kendi kendine yardım programları etkili bir tedavi olabilir. Psikologlar ve ilgili meslek mensupları, bireylerin duygusal stresleri daha iyi ele almalarını ve fazla içkilere yol açabilecek davranışlardan kaçınmalarına yardımcı olacak programlar geliştirmiştir. Aile üyelerinden gelen destek ve anlayış, sürekli iyileşme için kritik öneme sahiptir. İlaç, nükslerin önlenmesi ve akut veya uzun süre zehirlenme sonrası geri çekilme belirtileri için yararlı olabilir.

Aşırı Alkol Tüketimi
Aşırı Alkol Tüketimi

Nefis Lezzetli Yemek Tarifleri

Nefislezzetliyemektarifleri.Com olarak yemek tariflerimizi paylaşıyoruz. Yöresel yemeklerden tatlılara, mezelerden turşulara, hamur harcı işlerinden et yemeklerine kadar çok geniş bir yelpazede, her damak keyfina uygun bulunabilecek lezzetlerle, sizlere hizmet veriyoruz. Her bir tarifi önce mutfağımızda yapıyor daha sonrasında tadarak ekliyoruz. Icra ettiğimız yemekleri tatmadan önce fotoğraflarını çekiyor, hatta bazı yemeklerin yapılışlarını da fotoğraflıyoruz. Böylece yapacağınız yemeğin iyi mi olacağını görür ve içiniz rahat olur. Yapılışının fotoğrafları bulunan tarifler hazırlarken sizlere büyük kolaylık sağlar. Tarifleri yazarken elimizden geldiğince açık ve anlaşılır yazmaya gayret ediyoruz. Buna karşın anlaşılmayan yerleri her bir tarifin sonucunda yer edinen “Yorum” kısmınde bizimle paylaşabilir, kısa sürede yanıt alabilirsiniz. Yorum kısmınde tarifleri geliştirecek önerilerde bulunabilir, farklı fikirler ile tatlı bir tartışma ortamı oluşturabilirsiniz. Sitenin kullanımını da oldukca kolay ve anlaşılabilir yapmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Nefislezzetliyemektarifleri.Com‘un 3. Seneninı doldurmaya yaklaşırken, yeni yüzümüz ve yeni çizgimizle sizlerle birlikteyiz. Bu yeni dönemde sizleri de aramızda görmekten onur duyuyoruz. Nefis leziz yemek tariflerii artık hepimizin. Bu yeni dönemde Nefis lezzetli yemek tarifleri’ne siz de üye olabilir, tariflerinizi ve mutfak tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Afiyet bal şeker olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

%d blogcu bunu beğendi: