Biberiye ve Bacon ile Izgara Tavuk Tarifi Lezzetli mi Lezzetli

“Bu tarifi çok az hazırlık ile çok kolay bir araya getiririm. Bahçemde biberiye 5 büyük çalı var, çünkü her zaman kolay biberiye yemek tarifleri düşünüyorum, sarımsak tozu, pastırma ve biberiye ile tavuk göğsü ızgara. Izgara sebze ve pirinçle harika. ”

Malzemeler;

4 çay kaşığı sarımsak tozu Deri olmayan, kemiksiz tavuk göğsü yarısı tatmak için biber ve tuz 4 sprigs taze biberiye 4 kalın dilim pastırma

Hazırlanışı;

Orta yüksek ısı için açık ızgarayı önceden ısıtın ve rendeleyi hafifçe yağlayın. Tavuk göğsüne 1 çay kaşığı sarımsak tozu serpip tuz ve biberle mevsim olun. Tavuk göğsüne biberiye losyonu koyun. Biberiye tutmak için pastırma tavuk etrafında sarın. Pastırmayı bir kürdan veya ilave kalın biberiye gövdesi ile sabitleyin. Tavuk göğüslerini pembe ortada kalmayacak kadar pişirin ve meyve suları her tarafı 8 dakika temizleyin. Merkezi anında okunan bir termometre, en az 165 derece F (74 derece derece) okumalıdır. Pastırmadan gelen alevlenmeleri önlemek için ızgaranın yakınında kalın. Sunmadan önce kürdan çıkarın.

Nefis Lezzetli Yemek Tarifleri

Nefislezzetliyemektarifleri.Com olarak yemek tariflerimizi paylaşıyoruz. Yöresel yemeklerden tatlılara, mezelerden turşulara, hamur harcı işlerinden et yemeklerine kadar çok geniş bir yelpazede, her damak keyfina uygun bulunabilecek lezzetlerle, sizlere hizmet veriyoruz. Her bir tarifi önce mutfağımızda yapıyor daha sonrasında tadarak ekliyoruz. Icra ettiğimız yemekleri tatmadan önce fotoğraflarını çekiyor, hatta bazı yemeklerin yapılışlarını da fotoğraflıyoruz. Böylece yapacağınız yemeğin iyi mi olacağını görür ve içiniz rahat olur. Yapılışının fotoğrafları bulunan tarifler hazırlarken sizlere büyük kolaylık sağlar. Tarifleri yazarken elimizden geldiğince açık ve anlaşılır yazmaya gayret ediyoruz. Buna karşın anlaşılmayan yerleri her bir tarifin sonucunda yer edinen “Yorum” kısmınde bizimle paylaşabilir, kısa sürede yanıt alabilirsiniz. Yorum kısmınde tarifleri geliştirecek önerilerde bulunabilir, farklı fikirler ile tatlı bir tartışma ortamı oluşturabilirsiniz. Sitenin kullanımını da oldukca kolay ve anlaşılabilir yapmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Nefislezzetliyemektarifleri.Com‘un 3. Seneninı doldurmaya yaklaşırken, yeni yüzümüz ve yeni çizgimizle sizlerle birlikteyiz. Bu yeni dönemde sizleri de aramızda görmekten onur duyuyoruz. Nefis leziz yemek tariflerii artık hepimizin. Bu yeni dönemde Nefis lezzetli yemek tarifleri’ne siz de üye olabilir, tariflerinizi ve mutfak tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Afiyet bal şeker olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

%d blogcu bunu beğendi: