Sağlıklı Göz İçin 5 Altın Değerinde Gıdalar

Bu beş şaşırtıcı gıdalar gözlerinizin sağlıklı kalmasına ve görüşünüzün keskin kalmasına yardımcı olacaktır.

Havuçun ötesinde

Muhtemelen havuçların ve diğer turuncu renkli meyvelerin ve sebzelerin göz sağlığını geliştirdiğini ve vizyonu koruduğunu duymuşsundur ve bu doğrudur: Beta-karoten, bu gıdalara portakal rengini veren A vitamini türü , retina ve diğer kısımlarına yardımcı olur. Sorunsuz çalışması için göz.

Ancak iyi görme yolunuzu yiyen şey sadece beta-karoten ile ilgili değildir. Vizyonlarına olan bağları iyi bilinmese de sağlıklı gözler için diğer birçok vitamin ve mineraller gereklidir. Bu beş gıdayı, gıdaları uç uca tutmak için diyetinizin temel unsuru haline getirin.

Yapraklı yeşillikler

Makül dejenerasyonu ve katarakt gelişme riskini düşüren lutein ve zeaxanthin-antioksidanlar doludur .

Yumurtalar

Los Angeles’taki Dougherty Laser Vision’ın tıbbi direktörü Paul Dougherty’ye göre, yumurta sarısı lütein ve zeaksantin ile artı çinkonun asal bir kaynağıdır , bu da maküler dejenerasyon riskinizi azaltmaya yardımcı olur .

Narenciye ve çilek

Bu meyveler, maküler dejenerasyon ve katarakt gelişme riskini azalttığı gösterilen C vitamininin güçlü evleri .

Badem

Araştırma gösterileri , makula dejenerasyonunu yavaşlatan E vitamini ile doludur . Bir avuç ( ons), günlük E. dozunun yaklaşık yarısını sağlar.

Yağlı balık

Ton balığı, somon, uskumru, hamsi ve alabalık, retinada bulunan yağ asidi DHA bakımından zengindir. Düşük seviyeleri kuru göz sendromuna bağlıdır. Jimmy Lee, MD, Montefiore Medical Center’daki refraktif cerrahi müdürü, New York City.

 

Nefis Lezzetli Yemek Tarifleri

Nefislezzetliyemektarifleri.Com olarak yemek tariflerimizi paylaşıyoruz. Yöresel yemeklerden tatlılara, mezelerden turşulara, hamur harcı işlerinden et yemeklerine kadar çok geniş bir yelpazede, her damak keyfina uygun bulunabilecek lezzetlerle, sizlere hizmet veriyoruz. Her bir tarifi önce mutfağımızda yapıyor daha sonrasında tadarak ekliyoruz. Icra ettiğimız yemekleri tatmadan önce fotoğraflarını çekiyor, hatta bazı yemeklerin yapılışlarını da fotoğraflıyoruz. Böylece yapacağınız yemeğin iyi mi olacağını görür ve içiniz rahat olur. Yapılışının fotoğrafları bulunan tarifler hazırlarken sizlere büyük kolaylık sağlar. Tarifleri yazarken elimizden geldiğince açık ve anlaşılır yazmaya gayret ediyoruz. Buna karşın anlaşılmayan yerleri her bir tarifin sonucunda yer edinen “Yorum” kısmınde bizimle paylaşabilir, kısa sürede yanıt alabilirsiniz. Yorum kısmınde tarifleri geliştirecek önerilerde bulunabilir, farklı fikirler ile tatlı bir tartışma ortamı oluşturabilirsiniz. Sitenin kullanımını da oldukca kolay ve anlaşılabilir yapmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Nefislezzetliyemektarifleri.Com‘un 3. Seneninı doldurmaya yaklaşırken, yeni yüzümüz ve yeni çizgimizle sizlerle birlikteyiz. Bu yeni dönemde sizleri de aramızda görmekten onur duyuyoruz. Nefis leziz yemek tariflerii artık hepimizin. Bu yeni dönemde Nefis lezzetli yemek tarifleri’ne siz de üye olabilir, tariflerinizi ve mutfak tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Afiyet bal şeker olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

%d blogcu bunu beğendi: